Благодійна організація "Слов'янський фонд" презентує проект "Парк Київська Русь" — Центр культури та історії Києворуської держави. Його мета: створення історико-культурного туристичного комплексу та атмосфери Київської Русі V-XIII століть на основі наукових даних. Втілюється проект в районі річок Рось і Стугна біля села Копачів Обухівського району Київської області, що за 34 км від Києва. Загальна площа парку - 50 гектарів. Це відтворення історії, культури, архітектури, традицій та обрядів, народних ремесел, тощо. Реалізація проекту дасть можливість нашим сучасникам поринути в епоху Середньовіччя, відчути свої витоки, зв’язок часів, спорідненість з далеким минулим.
Центральним об’єктом Парку є Дитинець-Кремль Стародавнього Києва у масштабі 1:1. В рамках проекту буде відтворено його просторово-архітектурний вигляд у повному обсязі. На території будуть відбудовані стародавні будівлі, жодна з яких не зберіглась до нашого часу - оборонні споруди, палац князя Володимира, палац княгині Ольги, Федорівський монастир, Десятинна церква, Ярославів двір, Ротонда, Гридниця та ін. Це не звичайний музейний комплекс, а живе місто з вулицями, ярмарками та городянами, в якому максимально достовірно та природньо буде відтворена атмосфера давнього Києва. В Центрі культури та історії «Парк Київська Русь» будуть втілені усі особливості багатогранного історичного феномену, що зветься Києворуська держава.
Як повідомив заступник начальника експертно-аналітичного управління Міжпарламентської асамблеї СНД Костянтин ПШЕНКО в коментарі кореспонденту УНІАН представники дев'яти країн-учасників асамблеї СНД мають намір підтримати розвиток "Парку Київська Русь". "Такий історичний проект - єдиний на території СНД. Коли ми обговорювали на комісії цей проект, всі країни і їх представники - а це і депутати парламентів, і спікери - всі треті особи країн СНД, підтримали цей проект. Ми маємо намір прийняти низку відповідних документів про підтримку "Парку Київська Русь". Це говорить про значущість цього проекту не лише для України, але і для всього СНД ", - підкреслив К. ПШЕНКО. На його думку, "Парк Київська Русь" - "це те місце, де історія об'єднує".
"Проект "Парк Київська Русь" важко переоцінити. Він спрямований на відродження і популяризацію української культури та історичної спадщини. Я думаю, на рівні Київської області буде прийнята програма, в якій будуть передбачатися заходи щодо «Парку Київська Русь", - сказав депутат Київської обласної ради Сергій ЗІМІН.
Нині на території 10 гектарів "Парку" відтворюється Дитинець Києва часів V-XIII століть з максимальною історичною достовірністю, використовуючи всі існуючі на сьогоднішній день наукові, археологічні, етнографічні дані. Він приваблюватиме туристів з усього світу і сприятиме поліпшенню іміджу України на світовій арені.
Бюджет проекту складає 350 мільйонів доларів. Перший етап будівництва планується завершити до Євро-2012, а весь проект - через 7-9 років. Вчені називають "Парк Київська Русь" культурною столицею східнослов'янської цивілізації. Творці ж очікують, що після закінчення будівництва проект стане туристичною меккою України, передає «УНІАН».
На території комплексу нині відбувається III Міжнародний фестиваль "Парк Київська Русь". Він проходить з 24 квітня по 17 жовтня і претендує цього року на звання самого тривалого заходу культурного характеру на Україні та в усьому світі. Фестиваль сприяє розвитку туризму в Україні – планується, що ця культурна подія приверне в цьому році близько 300 тисяч відвідувачів.
"Ми вирішили подовжити терміни проведення фестивалю, для того, щоб якомога більше людей відчули атмосферу житті давньої Русі, усвідомили, що Стародавній Київ є стовпом світової культури. Фестиваль стане культурним феноменом року - самим яскравим і тривалим заходом не тільки на Україні, але й в усьому світі - про подібний досвід сезону свят і видовищ не заявляв ще ніхто", - зазначив президент благодійної організації "Слов'янський фонд" Володимир Янченко.
"Унікальна атмосфера, колорит, активний відпочинок - поєднання, яке підкорить найвибагливішого туриста. Театралізовані вистави, виступи каскадерів, музичних колективів різних напрямів, народні обряди, лучні турніри і окрема програма для дітей - лише невеликий перелік розваг, які в цьому році будуть запропоновані гостям "Парку", - вважає він.
За словами організаторів, цього року у фестивалі "Парк Київська Русь" візьмуть участь більше 10 тисяч артистів різних жанрів з України, Росії, Білорусі, Польщі, Франції, Німеччини, Австралії, США та Канади. Учасники фестивалю відтворять події та атмосферу минулого в театралізованих дійствах - вони постануть в образах богатирів, лицарів, князів, скоморохів, кочівників і вікінгів. А жонглери, каскадери, артисти музичного та танцювального жанрів представлять свої найкращі шоу. Гостями ж заходу стануть представники культурної, наукової, дипломатичної та бізнес-еліти України, СНД та Європи.
Відвідувачі "Парку Київська Русь" зможуть взяти участь у народних гуляннях, маскарадах, побачити виступи етноколективів країн СНД і Європи, - богатирські бої і лицарські турніри, показові виступи каскадерів, вогняне шоу, турнір лучників. Також на території Парку буде працювати ярмарок з широким асортиментом сувенірної продукції народних майстрів. Також бажаючі зможуть повчитися народних ремесел у ковалів, майстрів з різьблення, вишивальниць, і пройти каскадерський майстер-клас.
Найбільш яскраві події фестивалю заплановані на вихідні дні. 5-6 червня в "Парку Київська Русь" відзначається слов’янське свято День Ярила.
Автор проекту зазначив, що метою проведення фестивалю є популяризація давніх народних традицій та обрядів, демонстрація різноманітності і багатства нашої культури. В. Янченко сказав, що однією з таких традицій є святкування Дня Ярила, який у слов'янській міфології є богом Сонця і родючості.
Автор проекту зазначив, що метою проведення фестивалю є популяризація давніх народних традицій та обрядів, демонстрація різноманітності і багатства нашої культури. В. Янченко сказав, що однією з таких традицій є святкування Дня Ярила, який у слов'янській міфології є богом Сонця і родючості.
"Під час свята ми зануримося в старообрядні традиції наших предків, які дотепер живуть у нас. Ми намагаємося відстежити зв'язок між поколіннями, між минулим і сучасним. Вже пройшов фестиваль "Київська Русь XIII століття", попереду - фестивалі "Билини стародавнього Києва" IX-XI століть, "Битва XV століття". Ми хочемо продемонструвати, наскільки різноманітна і багата наша культура. Саме тому виникла ідея відтворити давні народні обряди", - сказав В. Янченко.
Масштабні театралізовані вистави з нагоди свята відкриють для вас магічний світ прадавніх обрядів. На вас чекають захоплюючі історії та запальні хороводи, демонстрація прадавніх єдноборств і яскраві покази етнокостюма, а також народні ігри та забави, майстер-класи з народних ремесел, середньовічний тир і багато чого іншого.
У програмі
- театралізовані обряди
- демонстрація давньослов'янських бойових мистецтв
- майстер-класи зі стрільби з традиційного лука
- ярмарок майстрів
- майстер-класи з народних ремесел
- народні ігри, танці та забави
Також організатори повідомили, що в програмі свята будуть театралізована постановка "Народження Ярила", стрибки через вогонь, танець "Зустріч Зими з Весною", виступи київського етногурту "Буття", школи бойових мистецтв "Великий степ", хороводи з гостями свята. Під час свята свій талант покаже співачка Мечислава Гой.
Виступи музичних колективів, покази етномоди, ярмарок майстрів, різноманітні майстер-класи і хороводи біля вогнищ також покликані розважати гостей і створювати атмосферу свята із середньовічним колоритом. На території Парку можна замовити екскурсію, фотосесію у середньовічних костюмах, покататися на конях та скуштувати страв давньоруської кухні.
Програма заходів розрахована на широку аудиторію. Дорослі та діти, кияни, гості столиці і країни матимуть змогу добре відпочити, набратися вражень і дізнатися про щось нове з історії Стародавнього Києва. Це можливість подорожувати в часі, поринаючи в життя, культуру та побут наших пращурів.
Дістатися до «Парку Київська Русь» з Києва можна за 45 хвилин. У вихідні дні з 09.00 у напрямку "Парку Київська Русь" курсують автобуси від станції метро "Видубичі" ((зупинка біля "Фуршету")). Інтервал руху - 30 хвилин. Ціна проїзду - 20 грн. Вартість квитка у фестивальний день - 60 грн., Дитячий квиток коштує 40 грн., Для дітей до 7 років - безкоштовно.