пʼятниця, 18 червня 2010 р.

Бажаєш здобути квітку щастя?!


За ту квітку точиться нещадна боротьба світлих сил з темними духами. Лише в дні літнього сонцестояння в Купальську ніч, тільки раз на рік Перун запалює на папороті квітку щастя. В темній глушині, куди не заходить курячий голос, опівночі, з страшенним гуркотом і тріском ця вогненна квітка спалахує, вмить виростає вгору і горить блакитним вогнем, але враз і осипається. Добрі душі радіють навколо неї, а пахощі від того цвітіння розходяться по цілому лісу.
Квітка людського щастя дається лише молодим хлопцям, тільки їм віщує долю. Здобувши чарівну квітку треба негайно підрізати шкіру на мізинці лівої руки і закласти туди цвіт, щоби квітка вросла в тіло. Не треба боятися шуму, ґвалту, галасу, реготу, вишкіру страшних зубів, який вчиняють лихі сили, щоб перелякати і відняти цвіт, бо цвіт папороті – то світ блискавки Перуна, що має чудодійну силу.
Сміливцю, який встигне зірвати цю блискучу квітку відкриються всі таємниці світу, він все на світі знатиме, розумітиме мову всього живого, буде бачити , де в землі закопані скарби, не боятиметься лихих сил та відвертатиме від своєї ниви град, грім, зливи. Щасливець зможе причарувати найкращу дівчину, яка, одружившись з ним буде вічно молода і гарна, а діти здорові й роботящі.

18 - 20 червня у чарівній Пущі Водиці відбудеться третій сімейний фестиваль "Купальскій вінок".
Програмою свята передбачено:
• Майстер-класи: «Жива – слов’янська система зцілення», «Здрава – як вести здоровий спосіб життя», «Як сотворити сімейне щастя», «Традиційне виховання дітей» тощо.
• Тренування з бойового мистецтва «Триглав»
• Показ моделей сучасного одягу з елементами вишивки
• Програма «Зоряна половинка» - для тих, хто шукає собі пару
• Змагання, ігрища, забави. Поцілити з лука, арбалету, ножем, сокирою. Кидання кілець на стіл, змагання на руках, кидання ядра, перетягування канатів та ін..
• Спів, танці, ігри, хороводи за участі М. Гой та етногурту «Буття»
• Давнє чарівне свято «Купала» (з 19-00 до ранку). Купайло і Марена. Дерево життя – Купайлиця. Обряд Купала. Колесо – символ сонця. Вінки, гадання. Купальське вогнище.
Фундаторами фестивалю виступили Міжнародний Центр Слов’янської Ведичної Культури та Академія розвитку людини «Родосвіт» Лади й Володимира Куровських. Організаційну підтримку фестивалю надають Слов’янський Центр «Ярило» та Центр духовної творчості «Ясна».
Учасники свята: солістка Одеської та Львівської опер Мечислава Гой, модельєр Цвітана, гурт традиційної української музики «Буття», школи бойових мистецтв: «Братство Спаса», «Артан», «Торнадо», «Черкеси», «Перун», «Перемога», «Чорноморські козаки», «Чумаки», «Великий степ».
Цього року Фестиваль буде проходити на базі відпочинку "Дніпро" в Пущі-Водиці (передмісті Києва). Адреса бази: 04075, м. Київ, Пуща Водиця, вул. Юнкерова, 47
Вартість участі у фестивалі за два дні для дорослих – 90 грн, для дітей (від 7 років), студентів, пенсіонерів – 70 грн.

понеділок, 14 червня 2010 р.

День Ярила

Ще за 10000 років до н. е. в історії находяться десятки прикладів написаних і висічених в камені свідчень поклоніння людини Сонцю, і зрозуміло чому. Кожного ранку, коли встає сонце, воно приносить світло, тепло і захищає людину від холоду і повної небезпек та хижаків темряви. Всі цивілізації розуміли, що без нього не виросте урожай. А життя на землі щезне. Це розуміння робило сонце самим пошанованим об’єктом у всі часи.
У день Благовісника 25 березня прокидається від зимового сну великий грім, щоб надати землі і людям зцілющої сили. То Перун змушує його розбивати обледенілі хмари мороку і тьми. Тієї пори приходить ласкаве сонце молодого Ярила, який пробудився для чарівної пори кохання та парування. Його яра сила відчувається скрізь. Кожною рослиною, першим пташиним співом Ярило поширює всеправедне світло Дажбога, щоб возвеличити ранішній весняний світ та збудити його запліднюючу силу. Буйним, пристрасним у ярінні, палаючим у любові, охоронцем від всього злого і ворожого – таким уявляли наші пращури Ярила навесні.
Нарешті весна зійшла на землю в сонячній розкішній сукні з квітів та зелені! Все повинно тепер бути у парі! Сам Ярило не може допустити самотності квітучої пори. Так і Леля, його пара, не може жити без всеохоплюючого кохання.
І вдень, і вночі ходить босоніж Ярило по полях, лісах, садах у білій полотняній одежі, з вінком весняних польових квітів. А в руках носить серп та жмут дозрілого колосся – ознака доброго врожаю та благополуччя. Саме в цю пору виходить молодь надвечір водити хороводи і співати ярильські пісні.
Для сучасних слов'ян - Ярило символізує відродження нашої культури, сили і знань наших предків. Ярило зміцнює в нас силу духу і дає натхнення.
Здавна наші предки шанували Ярило як покровителя землеробства, плодючості, відродження, вічного весняного цвітіння, любові, пристрасті, а якщо потрібно для захисту рідної землі, то й військової хоробрості, люті. Саме в його честь названо головного організатора святкування Дня Ярила, яке відбулося 5 та 6 червня на території Ристалища в Центрі культури та історії "Парк Київська Русь".
Слов'янський центр «Ярило» є представництвом «Академії розвитку людини« Родосвіт ». Засновники академії - Верховний Волхв України-Русі Володимир Куровський і його дружина Лада Куровська. Разом зі своїми послідовниками вони відкривають для нас безодню знань, яка близько тисячі років була закрита для слов'ян. Разом з ними ми осягаємо ведичний світогляд наших пращурів, їхню культуру, звичаї. Вчимося бути щасливими, успішними, гармонійними і славними як наші давні прадіди!

Почалося свято з театралізованої церемонії відкриття свята та офіційної частини. Кожен святковий день розпочинався зі слов’янських обрядів "Народження Ярила", "Славлення Ярила".
Далі програму першого дня продовжив Парад учасників. Діти з Харківського ансамблю "Щасливе дитинство" провели веселий танок "Полька з притупом" та музично-хореографічну композицію "Бариня". Грандіозним був виступ козацької рицарської школи "Арт-шоу Гопак". З глядачами проводились Слов’янські ігрища. Театр Парку Київська Русь"Київський Дитинець" виступив з хореографічною програмою "Слов’янські забави". Показ мод з елементами слов’янської вишивки вразив сміливістю рішень. Як завжди високий вишкіл продемонструвала школа бойового мистецтва "Братство Спаса"(Київ). Леля і Ярило, верхи на коні, благословляли глядачів зерном і квітами. Ефектними були виступи шкіл бойових мистецтв "Великий Степ" (Херсон) та "Чумаки"(Кам'янець-Подільський) і театру моди "Сонцевіра".
Завершували денну програму українські танці під музику гурту "Буття", що знайшли гаряче схвалення глядачів та інтерактив "Козацькі забави".
Нічна програма включала хореографічне-балетне шоу "Словянські хороводи" у виконанні Театру Парку Київська Русь"Київський Дитинець", святковий феєрверк та феєричне фаєр-шоу.
Програма другого дня розпочалася виступами дитячих ансамблів "Щасливе дитинство" і "Соловейки", які показали хореографічні композиції та чудовий спів.
Бойові мистецтва «Триглав», «Спас», «Бойовий гопак» продемонструвалиучасники шкіл бойових мистецтв "Школа Перемоги"(Дніпропетровськ), "Братство Спаса"(Київ), "Торнадо"(Прилуки), "Великий Степ" (Херсон), "Перун"(Маріуполь).
Сучасні школи слов'янських бойових мистецтв відроджують традиції і знання характерного козацтва. За переказами, характерники відрізнялися надзвичайною живучістю навіть у найважчих умовах і глузливим ставленням до смерті і небезпеки. Крім того, характерникам приписувалися типово магічні атрибути: здатність обертатися в звірів і птахів, пророкувати майбутнє, заговорювати та інше. Характерники за допомогою магічних заклинань могли змусити ворогів вбивати один одного. Навіть стихії коритися характерникам. Їм були підвладні вогонь, вода, земля і повітря. Кажуть, вони могли розігнати хмари, викликати грозу або, навпаки, заспокоїти розбурхану стихію. Не дивно, що в народі говорили: «Запорізький козак може обдурити самого чорта».
Гопак - бойовий стиль українських козаків, що поєднує ударну та борцівські техніку з пластикою танцю не поступається кун-фу. Для техніки характерні удари як руками, так і ногами, часте використання захисних блоків і больових захоплень, а також робота холодною зброєю від селянського серпа до двосічного меча.
Сучасні козаки, які займаються Триглавом, володіють системою побудови рухів - своєрідної павутиною бойових траєкторій, яка дозволяє виконати будь-яку дію, а при потребі - відтворити техніку будь-якого стилю. Рухи при цьому перетворюються на удар чи кидок, з'єднуючись з рухами супротивника, який таким чином ніби «сам завдає собі удар».
Ярило на білому коні, у вінку на голові об'їжджав навколо арени перед кожним виступом, благословляючи всіх учасників фестивалю.
Завершували свято народні музики "Буття". Їх виступ складався з двох частин. Спочатку були запальні українські танці, повіяло справжнім українським ароматом. Потім – народні ігри та хороводи. Нестримний потік ігор та забав розбурхав і молодих, і літніх, і дітей. Всі кружляли з ярим завзяттям всеохоплюючого кохання. Народні танці, хороводи мають свою красу і свою особливу мову, яка завжди свіжа, нова і мила, вони наповнюють душу естетичним задоволенням і не втомлюють.

Йдемо на рекорд!!!

Благодійна організація "Слов'янський фонд" презентує проект "Парк Київська Русь" — Центр культури та історії Києворуської держави. Його мета: створення історико-культурного туристичного комплексу та атмосфери Київської Русі V-XIII століть на основі наукових даних. Втілюється проект в районі річок Рось і Стугна біля села Копачів Обухівського району Київської області, що за 34 км від Києва. Загальна площа парку - 50 гектарів. Це відтворення історії, культури, архітектури, традицій та обрядів, народних ремесел, тощо. Реалізація проекту дасть можливість нашим сучасникам поринути в епоху Середньовіччя, відчути свої витоки, зв’язок часів, спорідненість з далеким минулим.

Центральним об’єктом Парку є Дитинець-Кремль Стародавнього Києва у масштабі 1:1. В рамках проекту буде відтворено його просторово-архітектурний вигляд у повному обсязі. На території будуть відбудовані стародавні будівлі, жодна з яких не зберіглась до нашого часу - оборонні споруди, палац князя Володимира, палац княгині Ольги, Федорівський монастир, Десятинна церква, Ярославів двір, Ротонда, Гридниця та ін. Це не звичайний музейний комплекс, а живе місто з вулицями, ярмарками та городянами, в якому максимально достовірно та природньо буде відтворена атмосфера давнього Києва. В Центрі культури та історії «Парк Київська Русь» будуть втілені усі особливості багатогранного історичного феномену, що зветься Києворуська держава.

Як повідомив заступник начальника експертно-аналітичного управління Міжпарламентської асамблеї СНД Костянтин ПШЕНКО в коментарі кореспонденту УНІАН представники дев'яти країн-учасників асамблеї СНД мають намір підтримати розвиток "Парку Київська Русь". "Такий історичний проект - єдиний на території СНД. Коли ми обговорювали на комісії цей проект, всі країни і їх представники - а це і депутати парламентів, і спікери - всі треті особи країн СНД, підтримали цей проект. Ми маємо намір прийняти низку відповідних документів про підтримку "Парку Київська Русь". Це говорить про значущість цього проекту не лише для України, але і для всього СНД ", - підкреслив К. ПШЕНКО. На його думку, "Парк Київська Русь" - "це те місце, де історія об'єднує".
"Проект "Парк Київська Русь" важко переоцінити. Він спрямований на відродження і популяризацію української культури та історичної спадщини. Я думаю, на рівні Київської області буде прийнята програма, в якій будуть передбачатися заходи щодо «Парку Київська Русь", - сказав депутат Київської обласної ради Сергій ЗІМІН.
Нині на території 10 гектарів "Парку" відтворюється Дитинець Києва часів V-XIII століть з максимальною історичною достовірністю, використовуючи всі існуючі на сьогоднішній день наукові, археологічні, етнографічні дані. Він приваблюватиме туристів з усього світу і сприятиме поліпшенню іміджу України на світовій арені.
Бюджет проекту складає 350 мільйонів доларів. Перший етап будівництва планується завершити до Євро-2012, а весь проект - через 7-9 років. Вчені називають "Парк Київська Русь" культурною столицею східнослов'янської цивілізації. Творці ж очікують, що після закінчення будівництва проект стане туристичною меккою України, передає «УНІАН».

На території комплексу нині відбувається III Міжнародний фестиваль "Парк Київська Русь". Він проходить з 24 квітня по 17 жовтня і претендує цього року на звання самого тривалого заходу культурного характеру на Україні та в усьому світі. Фестиваль сприяє розвитку туризму в Україні – планується, що ця культурна подія приверне в цьому році близько 300 тисяч відвідувачів.
"Ми вирішили подовжити терміни проведення фестивалю, для того, щоб якомога більше людей відчули атмосферу житті давньої Русі, усвідомили, що Стародавній Київ є стовпом світової культури. Фестиваль стане культурним феноменом року - самим яскравим і тривалим заходом не тільки на Україні, але й в усьому світі - про подібний досвід сезону свят і видовищ не заявляв ще ніхто", - зазначив президент благодійної організації "Слов'янський фонд" Володимир Янченко.
"Унікальна атмосфера, колорит, активний відпочинок - поєднання, яке підкорить найвибагливішого туриста. Театралізовані вистави, виступи каскадерів, музичних колективів різних напрямів, народні обряди, лучні турніри і окрема програма для дітей - лише невеликий перелік розваг, які в цьому році будуть запропоновані гостям "Парку", - вважає він.
За словами організаторів, цього року у фестивалі "Парк Київська Русь" візьмуть участь більше 10 тисяч артистів різних жанрів з України, Росії, Білорусі, Польщі, Франції, Німеччини, Австралії, США та Канади. Учасники фестивалю відтворять події та атмосферу минулого в театралізованих дійствах - вони постануть в образах богатирів, лицарів, князів, скоморохів, кочівників і вікінгів. А жонглери, каскадери, артисти музичного та танцювального жанрів представлять свої найкращі шоу. Гостями ж заходу стануть представники культурної, наукової, дипломатичної та бізнес-еліти України, СНД та Європи.
Відвідувачі "Парку Київська Русь" зможуть взяти участь у народних гуляннях, маскарадах, побачити виступи етноколективів країн СНД і Європи, - богатирські бої і лицарські турніри, показові виступи каскадерів, вогняне шоу, турнір лучників. Також на території Парку буде працювати ярмарок з широким асортиментом сувенірної продукції народних майстрів. Також бажаючі зможуть повчитися народних ремесел у ковалів, майстрів з різьблення, вишивальниць, і пройти каскадерський майстер-клас.

Найбільш яскраві події фестивалю заплановані на вихідні дні. 5-6 червня в "Парку Київська Русь" відзначається слов’янське свято День Ярила.

Автор проекту зазначив, що метою проведення фестивалю є популяризація давніх народних традицій та обрядів, демонстрація різноманітності і багатства нашої культури. В. Янченко сказав, що однією з таких традицій є святкування Дня Ярила, який у слов'янській міфології є богом Сонця і родючості.
Автор проекту зазначив, що метою проведення фестивалю є популяризація давніх народних традицій та обрядів, демонстрація різноманітності і багатства нашої культури. В. Янченко сказав, що однією з таких традицій є святкування Дня Ярила, який у слов'янській міфології є богом Сонця і родючості.
"Під час свята ми зануримося в старообрядні традиції наших предків, які дотепер живуть у нас. Ми намагаємося відстежити зв'язок між поколіннями, між минулим і сучасним. Вже пройшов фестиваль "Київська Русь XIII століття", попереду - фестивалі "Билини стародавнього Києва" IX-XI століть, "Битва XV століття". Ми хочемо продемонструвати, наскільки різноманітна і багата наша культура. Саме тому виникла ідея відтворити давні народні обряди", - сказав В. Янченко.

Масштабні театралізовані вистави з нагоди свята відкриють для вас магічний світ прадавніх обрядів. На вас чекають захоплюючі історії та запальні хороводи, демонстрація прадавніх єдноборств і яскраві покази етнокостюма, а також народні ігри та забави, майстер-класи з народних ремесел, середньовічний тир і багато чого іншого.
У програмі
- театралізовані обряди
- демонстрація давньослов'янських бойових мистецтв
- майстер-класи зі стрільби з традиційного лука
- ярмарок майстрів
- майстер-класи з народних ремесел
- народні ігри, танці та забави
Також організатори повідомили, що в програмі свята будуть театралізована постановка "Народження Ярила", стрибки через вогонь, танець "Зустріч Зими з Весною", виступи київського етногурту "Буття", школи бойових мистецтв "Великий степ", хороводи з гостями свята. Під час свята свій талант покаже співачка Мечислава Гой.
Виступи музичних колективів, покази етномоди, ярмарок майстрів, різноманітні майстер-класи і хороводи біля вогнищ також покликані розважати гостей і створювати атмосферу свята із середньовічним колоритом. На території Парку можна замовити екскурсію, фотосесію у середньовічних костюмах, покататися на конях та скуштувати страв давньоруської кухні.
Програма заходів розрахована на широку аудиторію. Дорослі та діти, кияни, гості столиці і країни матимуть змогу добре відпочити, набратися вражень і дізнатися про щось нове з історії Стародавнього Києва. Це можливість подорожувати в часі, поринаючи в життя, культуру та побут наших пращурів.
Дістатися до «Парку Київська Русь» з Києва можна за 45 хвилин. У вихідні дні з 09.00 у напрямку "Парку Київська Русь" курсують автобуси від станції метро "Видубичі" ((зупинка біля "Фуршету")). Інтервал руху - 30 хвилин. Ціна проїзду - 20 грн. Вартість квитка у фестивальний день - 60 грн., Дитячий квиток коштує 40 грн., Для дітей до 7 років - безкоштовно.